Vyberte si z řady atraktivních poznávacích zájezdů po Evropě, které vás zavedou na nejluxusnější bulváry, do dějišť historických momentů či vyhlášených restaurací, cukráren a hospod.

Rakousko – nejkrásnější horské oblasti

Poznejte úžasné horské scenérie rakouských Alp, horská jezera, vodopády, rozkvetlé horské louky a tradiční život. Zájezdy autobusem s odjezdy z Trutnova.

Dachstein – vápencové vrcholy Alp, jezero Bodensee, Hallstatt

Poznejte úžasné horské scenérie rakouských Alp, horská jezera, vodopády, rozkvetlé horské louky a tradiční život. Zájezdy autobusem s odjezdy z Trutnova.

Benátky, karneval, ostrovy v laguně Murano a Burano

Karneval Benátky: Tyrkysové maskyMiroslav Horníček v knize Pohlednice z Benátek napsal: Benátky jsou fantastický sen. Pohádkové město v laguně – 150 kanálů, 400 mostů přes ně, 15 tisíc domů a z nich 900 paláců. Při našich zájezdech poznáte díky velmi dobrému lodnímu spojení i další ostrovy v laguně – barevné Burano, sklářské Murano, případně Torcello, kdysi sídlo biskupa.

Benátky a ostrovy v laguně Murano a Burano o Velikonocích

Murano: Bazilika DonatoMiroslav Horníček v knize Pohlednice z Benátek napsal: Benátky jsou fantastický sen. Pohádkové město v laguně – 150 kanálů, 400 mostů přes ně, 15 tisíc domů a z nich 900 paláců. Při našich zájezdech poznáte díky velmi dobrému lodnímu spojení i další ostrovy v laguně – barevné Burano, sklářské Murano, případně Torcello, kdysi sídlo biskupa.

Benátky – La Biennale a ostrovy Murano a Burano

KampanilaMiroslav Horníček v knize Pohlednice z Benátek napsal: Benátky jsou fantastický sen. Pohádkové město v laguně – 150 kanálů, 400 mostů přes ně, 15 tisíc domů a z nich 900 paláců. Při našich zájezdech poznáte díky velmi dobrému lodnímu spojení i další ostrovy v laguně – barevné Burano, sklářské Murano, případně Torcello, kdysi sídlo biskupa.

Biennale di Venezia je prestižní mezioborová přehlídka současného výtvarného umění pořádaná v každém lichém roce, která již od konce 19. století představuje tvorbu neznámnějších světových malířů, grafiků, sochařů.

Polsko: Kraków a Wieliczka

Floriánská uliceSvětově proslavené staré solné doly a královské město Kraków – jedno z nejhezčích evropských měst – můžete si užít při výletu v nejkrásnějším období roku, v polovině května.

Polsko: Kraków, Wieliczka a Osvětim

SukeniceDávné sídlo polských králů Krakow, světoznámý solný důl pod městem Wieliczka a velmi smutné místo – bývalý koncentrační tábor v Osvětimi jsou cíle našeho putování jižním Polskem.

Rozkvetlé Holandsko a Belgie

Keukenhof - rozkvetlé záhonyJarní poznávací zájezd do dvou království, která jsou malá velikostí, ale velká svou pestrou nabídkou historického poznání, světového umění i úžasné krajiny poseté rozkvetlými lány tulipánů, narcisů a hyacintů. To vše doplníte o gastronomické zážitky, za kterými se právě sem jezdí z celého světa.

Paříž, Versailles, Fontainebleau

Paříž: Lucemburský palácBohatá, pestrá a velmi zajímavá je historie města na Seině. Během zájezdu poznáte velkolepé světské i církevní pamětihodnosti, živé bulváry i malebné uličky a náměstíčka s kavárnami a bistry. Můžete navštívit muzea a galerie proslavené v celém světě, projdete se podél řeky Seiny se stánky bukinistů a známými mosty.

Na skok do Paříže

Paříž: Notre DameBohatá, pestrá a velmi zajímavá je historie města na Seině. Během zájezdu poznáte velkolepé světské i církevní pamětihodnosti, živé bulváry i malebné uličky a náměstíčka s kavárnami a bistry. Můžete navštívit muzea a galerie proslavené v celém světě, projdete se podél řeky Seiny se stánky bukinistů a známými mosty.

S naším poznávacím zájezdem „Na skok do Paříže“ vám nabízíme možnost v nejkratším čase a za minimální cenu poznat s naším průvodcem nejvyhledávanější místa a památky krásné Paříže.

Florencie, Řím, Vatikán

Florencie – metropole Toskánska vystavěná na březích řeky Arno. Obrovské množství uměleckých klenotů, významné historické památky a překrásné okolí řadí Florencii k nejpřitažlivějším místům světa.

Řím vyrostl z malé osady před 2500 lety, stal se městským státem a hlavním městem obrovské říše. Dnes je hlavním městem Itálie, centrem umění, turistiky, módy.

Vatikán je sídlo papeže a katolické církve a zároveň nejmenší stát na světě co do rozlohy i počtu obyvatel. Nabízí nepřeberné množství sakrálních památek.

Řím, Vatikán, Neapol, Pompeje, ostrov Capri

Pompeje a VesuvBěhem tohoto zájezdu si přijdou na své milovníci kultury, historie i přírody. Náš průvodce vás provede historickým jádrem Říma, který je kolébkou západoevropské civilizace a křesťanství. Nahlédnete do kráteru sopky Vesuv a z vrcholu se pokocháte výhledem na celý Neapolský záliv. Projdete se po dlážděných ulicích starověkého města Pompeje a máte možnost jedinečného lodního výletu na opěvovaný ostrov Capri.