Paříž

Paříž: Notre DameBohatá, pestrá a velmi zajímavá je historie města na Seině. Během zájezdu poznáte velkolepé světské i církevní pamětihodnosti, živé bulváry i malebné uličky a náměstíčka s kavárnami a bistry. Můžete navštívit muzea a galerie proslavené v celém světě, projdete se podél řeky Seiny se stánky bukinistů a známými mosty.

Versailles

Světoznámý zámek nedaleko Paříže je se svými rozlehlými zahradami symbolem bývalé neomezené královské moci. Zámek s parkem jsou od roku 1979 na Seznamu světového dědictví UNESCO a v roce 2002 získal zámek ocenění za nejhezčí zámek v Evropě.

Fontainebleu

Skvost renesanční architektuty, zámek velmi oblíbený několika francouzskými králi a císařem Napoleonem.

Program

1. den
Odjezd z Prahy v 17 hodin, z Hradce Králové a dalších nástupních míst odjezd bez příplatku podle počtu přihlášených účastníků z odjezdového místa.

2. den
Pohled na PařížPaříž – Eiffelova věž a blízké okolí – dostatek času na prohlídku Paříže ze všech tří podlaží  „Eiffelovky“. Možnost projížďky lodí po Seině s výhledem na památky podél obou břehů. Následující pěší procházka po Champs Elysées k Vítěznému oblouku, přes Náměstí Svornosti a zahrady Tuillerie k  paláci Louvre. Osobní volno na prohlídku interiéru muzea a galerie Louvre nebo jiného interiéru dle zájmu nebo doporučení průvodce.
Místo celodenního programu s průvodcem je možnost individuálního poznávání Paříže. V podvečer odjezd na ubytování.

3. den
Paříž: Vítězný oblouk, pohled z Eifelovy věžeRáno odjedeme autobusem do města Fontainebleau, prohlédneme si interiér renesančního zámku a zahradu, která je typickou ukázkou francouzské zahradní architektury. Volno na procházku centrem přilehlého města. Odpoledne přejedeme do Versailles – honosného sídla francouzských králů. Možnost prohlídky interiéru zámku, zahrad s vzácnými sochami, vodními plochami a vodotrysky. Procházkou rozlehlým parkem se dostaneme k zámkům Trianon nebo do vesničky založené Marií Antoinettou. Před odjezdem zpět na ubytování zůstane chvíle volna na krátké poznání historického středu města Versailles.

4. den
Paříž: Sacre CoeurBudeme pokračovat v poznávání Paříže. Dopoledne nejmodernější čtvrť La Defense s úžasnými stavbami. Přejezd autobusem do centra Paříže – procházka Latinskou čtvrtí: Lucemburská zahrada, Pantheon, univerzita Sorbonna, bulvár Saint Michel, Ostrov Cité s katedrálou Notre Dame, okolí Radnice a Pompidou Centre. Přejezd metrem na Montmartre – procházka starobylými uličkami s množstvím kabaretů, hospůdek. Výhled od Sacre Coeur na Paříž, volno na náměstí malířů, noční podnik Moulin Rouge. Večerní jízda Paříží se zastávkou u rozsvícené Eiffelovy věže.
Místo programu s průvodcem možnost celodenního nezávislého poznávání Paříže.

5. den
Noční průjezd Francií a Německem, v odpoledních hodinách příjezd domů.

termíny zatím nejsou vypsané

Paříž: Notre Dame de la GardeCena zájezdu zahrnuje:

  • dopravu autobusem;
  • dva noclehy v pokoji s vlastním příslušenstvím;
  • doprovod českého průvodce po celou dobu;
  • zákonné pojištění pořádající CK Plustour proti úpadku.

Paříž: Notre DameZa příplatek je možné objednat:

  • dvě snídaně za 280 Kč;
  • komplexní pojištění pro cesty a pobyt v zahraničí včetně pojištění stornopoplatků za 140 Kč.

Na vstupné do zámků, do Louvru, na Eiffelovu věž, na plavbu lodí a jízdy metrem je třeba přibližně 70 – 90 EUR.

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

Místo návštěvy Versailles a Fontainebleau je možnost strávit celý den v  zábavním parku Disneyland, cena dopravy + vstupenka Kč 2.490,- pro dospělou osobu a Kč 1.990,- pro dítě do 11 let.