Polsko: Kraków a Wieliczka

Světově proslavené staré solné doly a královské město Kraków – jedno z nejhezčích evropských měst – můžete si užít při výletu v nejkrásnějším období roku, v polovině května.

Program

1. den
Sukenice: Adam MickiewiczOdjezd z Trutnova v časných ranních hodinách, další nástupní místa po trase. Dopoledne prohlídka solných dolů s místním průvodcem. Sůl se zde těžila nepřetržitě od středověku a zajišťovala prosperitu oblasti. Během prohlídkové trasy dlouhé asi 3,5 kilometru budete obdivovat sochy a reliéfy vytesané v soli. Uvidíte podzemní slané jezero a v sále s vynikající akustikou si poslechnete část skladby F. Chopina. Odpoledne poznávání historické části Krakova. Rynek s budovou Sukiennice uprostřed, Radniční věž, Mariánský kostel se vzácným oltářem, pevnost Barbakan, Jagellonská univerzita. Nocleh.

2. den
Colegium MaiusPo snídani se projdeme krakovskou židovskou čtvrtí Kazimierz, která je zapsaná v knize světového dědictví UNESCO. Odpoledne se budeme věnovat návrší Wawel nad řekou Vislou. V nejcennější polské katedrále se nacházejí hroby svatých a polských králů. V osobním volnu si můžete prohlédnout královské komnaty Wawelského zámku nebo navštívit některé z četných muzeí, galerií nebo se jenom procházet křivolakými uličkami Starého města. V podvečerních hodinách odjezd domů.

Ceny a termíny   zatím bez termínu

Wawel: KatedrálaCena zájezdu zahrnuje:

  • dopravu autobusem;
  • nocleh ve dvoulůžkovém pokoji;
  • snídaně;
  • doprovod českého průvodce po celou dobu;
  • zákonné pojištění pořádající CK LADA.

Radniční věžZa příplatek je možné objednat:

  • pojištění léčebných výloh a pojištění stornopoplatků za 44 Kč.

Vstupné do placených objektů není součástí ceny zájezdu. Vstupné do solného dolu je 70 zlotých, do muzea cca 30 zlotých.