Západočeský advent

Západočeský advent

novinka

Nejkrásnější adventní dění na západě České republiky v pohodovém víkendu s hotelem 3* superiore v klidné části Karlových Varů. Připravili jsme pro vás bohatý program včetně návštěvnických center firem Moser a Jan Becher. Super cena, parádní hotel.

Karlovy Vary, Loket nad Ohří, Cheb, Mariánské Lázně

1.den: Odjezd z Prahy v 7.30 hodin (nástupní místa i před Prahou). Karlovy Vary – návštěva muzea sklárny Moser – poznejte s námi více než 160 let historie sklárny od nejstarší tvorby po současné kolekce i známé majitele luxusních křišťálových děl Moser. Během prohlídky uvidíte i poutavý film přibližující krásu a jedinečnost sklářského řemesla. Karlovarské kolonády. Ubytování v hotelu v Karlových Varech. Odpoledne známý karlovarský Vánoční dům  v zámečku Doubí – jedinečná muzejní vánoční výstava v prostorách 650 let starého sklepa. Historie Vánoc, tradice a jejich vývoj. Sbírka vánočních ozdob, betlémů, pohlednic, stojánků na stromečky,…Pro děti je zde tzv. vánoční městečko. Vrcholem sobotního programu jsou Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket – krásně nazdobený hrad, který posloužil například jako lokace k filmu s Jamesem Bondem. Tentokrát se můžete těšit na stará řemesla a zvyky, vážící se k regionu Krušných hor a Poohří. Vyzkoušejte si výrobu slaměných ozdob, nebo vonných františků. Pro mlsné jazýčky máme zdobení perníčků a pravou krušnohorskou kuchyni. Tu správnou atmosféru adventu, doplní flašinetář, koledy, krušnohorská folklórní muzika a tanec a divadelní kousky pro malé i velké. O pořádek se budou svědomitě starat habartovští četníci. A v poslední řadě nesmí chybět ani Pouliční divadlo Viktora Braunreitera, které vás bude provázet na každém kroku. K oddechu a rozjímání je připravená taverna a v ní příběhy pro Marzebillu. A ke konci dne si můžete vychutnat andělské rejdy z dílny Ohnivého divadla Ignis. Srdečně Vás zveme k příjemnému prožití adventního času na hrad Loket. Za návštěvu stojí i malé pivovarské muzeum a samozřejmě především zdejší minipivovar. Milovníky piva potěší minipivovar i v Karlových Varech, kousek od hotelu.

2.den: Po snídani vás čeká nově zrekonstruované návštěvnické centrum Becherovka. Historickou budovu “Steinberky” nechal postavit Jan Becher v roce 1867 a po více než 100 let sloužila jako původní továrna. V návštěvnickém centru máte příležitost prohlédnout si historické lahve Becherovky a jedinečné předměty, které patřily rodině Becherů, jako je kniha receptů, ocenění z výstav, účetní knihy a mnoho dalších exponátů. Interaktivní část expozice Vám umožní prohlédnout si a nasát vůni bylinek a koření, ze kterých se Becherovka vyrábí; ochutnat karlovarskou vodu, která se používá k výrobě a pomocí VR brýlí se ocitnete přímo na stáčecí lince. Po poledni vás čekají atraktivní adventní trhy v atraktivních západočeských městech – v kolonádě v Mariánských Lázních a na historickém náměstí v Chebu, v podstatě přímo pod slavným Špalíčkem. Návrat do Prahy kolem 21. hodiny –ostatní místa s časovým odstupem jako při odjezdu.

Termín: 12. 12. 2020 – 13. 12. 2020

Cena: 2.200 Kč

Při nákupu o letních prázdninách cena jen 1.900 Kč

Cena zahrnuje: dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* sup. v Karlových Varech včetně snídaně, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

+ 400 Kč – nástup Trutnov